30 let od rozpadu SSSR

V listopadu uplyne 30. výročí zániku Svazu sovětských socialistických republik. Jak se s jeho dědictvím vypořádaly nástupnické státy? Jakým způsobem jeho zánik a někdejší existence dodnes ovlivňuje mezinárodní vztahy? A jak se vyvíjel region, označovaný jako postsovětský?

Na tyto otázky se zaměří další Pražská beseda, která proběhne v Kavárně co hledá jméno (Stroupežnického 493/10) v Praze v úterý 23. 11. od 18 hodin.

Našimi hosty budou Slavomír Horák, politolog na IMS FSV UK, a Ondřej Soukup, redaktor Hospodářských novin. Debatu bude moderovat Tomáš Lindner z týdeníku Respekt.

Na debatu se můžete hlásit přes přihlašovací formulář zdeKapacita místnosti je omezena.

Pražské besedy jsou organizovány Mladými lidovci, Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku a za podpory Hanns-Seidel-Stiftung.

Na místě budeme dodržovat veškerá pravidla platná na základě mimořádného opatření z 19. listopadu. U vchodu budete požádáni o předložení potvrzení, jímž lze:
– doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce,
– doložit aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových) musí uplynout nejméně 14 dní,
– doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin v případech, že se nemůžu podrobit očkování proti onemocnění covid-19 pro kontraindikaci nebo když od aplikace poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových) dosud neuplynula doba 14 dnů.
Během akce vyžadujeme zakrytí dýchacích cest.