Debata ve Vaně: Jaderná velmoc Česko?

Německo své jaderné elektrárny vypíná, Čína staví nové, Česká republika se pořád nemůže rozhodnout, jak vlastně přistoupit k pojetí energetického mixu. Přitom my máme tolik otázek…Měla by Česká republika řešit energetické potřeby cestou jádra nebo spíše obnovitelnými zdroji? Měl by být trh s energií spíše státní monopol, intenzivně regulované odvětví nebo volný trh? Jak se stalo, co se stalo s Bohemia Energy? Lze tomu předcházet?

Proto jsme si pozvali odborníky na slovo vzaté, kteří se nám pokusí trochu osvětlit dynamiky ovlivňující toto rozhodování a svůj pohled na budoucnost energetiky v České Republice s důrazem především na nukleární technologii.

Na listopadové debatě promluví:

  • Ing. Michal Šnobr (investor, mluví za menší akcionáře v jednání s ČEZ)
  • Mgr. Ing. Jan Havel z advokátní kanceláře Řanda – Havel (specializují se na oblast energetiky)
  • Ing. Jan Tůma – vedoucí oddělení obchodování s emisemi na MŽP
  • Ing. Michal Šváb – obchodní ředitel společnosti ENACO, poradenství v oblasti energetiky

Budeme se těšit na setkání a na zajímavou debatu!

Debaty ve Vaně jsou organizovány Mladými lidovci za podpory institutu IKDP.

Na místě budeme dodržovat veškerá hygienická opatření platná v té době. U vchodu budete požádáni o předložení potvrzení o negativním PCR testu (staré max. 3 dny), antigenním testu (staré max. 24 hodin), prodělání onemocnění covid-19 v době ne delší než 180 dní před dnem konání akce nebo o dokončeném očkování proti onemocnění covid-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní. Během akce prosíme o zakrytí dýchacích cest. Děkujeme!